Ефералган супозиторії ректальні 80 мг блістер №10
Доступні варіанти
Основні властивості
Характеристики
Торгова назва | Ефералган |
Діюча речовина | Парацетамол |
Дозування | 80 мг |
Дорослим | Дитяча форма випуску |
Спосіб застосування | Ректально |
Дітям | До 4-х місяців |
Кількість в упаковці | 10 шт |
Вагітним | Не можна |
Годуючим | Не можна |
Алергікам | Можна |
Виробник | Дельта Медікел Промоушнз |
Діабетикам | Можна |
Країна виробництва | Франція |
Водіям | Не можна |
Форма | Супозиторії |
Первинна упаковка | пластина |
Умови відпуску | Без рецепта |
Код ATC | N02 АНАЛЬГЕТИКИ N02B E Аніліди N02B E01 Парацетамол |
Опис
Супозиторії ректальні «Еффералган» застосовуються для симптоматичного лікування захворювань, що супроводжуються болем слабкої та помірної інтенсивності та / або підвищенням температури тіла.
Склад
Діюча речовина - парацетамол (1 супозиторій ректальний містить 80 мг парацетамолу).
Допоміжна речовина - твердий жир.
Протипоказання
підвищена чутливість до парацетамолу або до інших компонентів препарату; вік до одного місяця (маса тіла дитини до 4-х кг); тяжкі порушення функції нирок та / або печінки, гепатоцелюлярна недостатність, вроджена гіпербілірубінемія, дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази, алкоголізм, захворювання крові, виражена анемія, лейкопенія; запалення слизової оболонки прямої кишки та порушення функції ануса, ректальні кровотеча; не використовувати при діареї.Спосіб застосування
Препарат слід застосовувати під наглядом лікаря, з особливою обережністю - дітям у віці до одного року. Застосовувати ректально.
Супозиторії не підлягають поділу для отримання необхідного дозування. Якщо при проведенні розрахунків добової дози відповідно до маси тіла дитини необхідна разова доза, менше вмісту одного супозиторія, то після консультації з лікарем рекомендується застосовувати інші лікарські форми парацетамолу (наприклад розчин оральний).
При лікуванні дітей слід дотримуватися режиму розрахунку дози відповідно до маси тіла дитини та в залежності від цього вибирати прийнятну лікарську форму.
Приблизний вік дітей, виходячи з маси тіла, наведено лише як рекомендація.
Супозиторії ректальні по 80 мг призначені для дітей з масою тіла від 4-х до 6-ти кг (у віці приблизно від 1-го до 4-х місяців). Від 3-х до 4-х супозиторіїв на добу з інтервалом між прийомами 6 годин, в залежності від маси тіла дитини, з розрахунку 60 мг/кг / добу.
Рекомендована добова доза парацетамолу становить близько 60 мг/кг / добу, яку слід розділити на 4 прийоми, тобто 15 мг/кг маси тіла кожні 6 годин. При вираженій нирковій недостатності (кліренс креатиніну менше 10 мл / хвилину) інтервал між прийомами повинен становити не менше 8-ми годин.
Застосування передбачає введення ректально одного супозиторія, яке повторюють при необхідності з інтервалом не менше 6 годин, але не перевищуючи добову дозу і кількість 4-х супозиторіїв на добу.
Через ризик місцевої токсичності не рекомендується застосування супозиторіїв більше 4-х разів на добу, а тривалість застосування при ректальному способі введення повинна бути найменшою.
Особливості застосування
Вагітні
Препарат в даній лікарській формі застосовують тільки дітям.
Водії
Препарат в даній лікарській формі застосовують тільки дітям.
Передозування
Щоб уникнути передозування, не слід застосовувати інші лікарські засоби, що містять парацетамол. Існує ризик передозування у маленьких дітей. Це може привести до летального результату.
Невідкладні заходи: негайна госпіталізація; визначення рівня парацетамолу в плазмі крові; промивання шлунка; введення антидоту N-ацетилцистеїну або метіоніну перорально протягом перших 10-ти годин; симптоматична терапія.
Побічні ефекти
Дуже рідко:
алергічні реакції: анафілаксія, анафілактичний шок, набряк Квінке, еритема, кропив'янка, свербіж шкіри, висип на шкірі та слизових оболонках, мультиформна еритема, токсичний епідермальний некроліз; з боку органів кровотворення: анемія, сульфгемоглобінемія і метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, болі в серці), гемолітична анемія, тромбоцитопенія, лейкопенія і нейтропенія; з боку дихальної системи: бронхоспазм у пацієнтів, чутливих до аспірину та інших нестероїдних протизапальних засобів; з боку травної системи: нудота, біль в епігастрії, порушення функції печінки, підвищення активності печінкових ферментів, як правило, без розвитку жовтяниці, гепатонекроз (дозозалежний ефект); з боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми.Пов'язані з лікарській формі: роздратування прямої кишки та анального отвору.
При виникненні будь-яких небажаних реакцій слід припинити застосування препарату і обов'язково звернутися до лікаря.
Умови зберігання
Зберігати при температурі не вище 30 °C, в недоступному для дітей місці.
Термін придатності - 3 роки.

Зверніть увагу