Кофан Босналек таблетки блістер №10
Основні властивості
Характеристики
Торгова назва | Кофан |
Діюча речовина | Кофеїн, Парацетамол, Пропіфеназон |
Дорослим | Можна |
Спосіб застосування | Всередину, тверді |
Дітям | З 12-ти років |
Вагітним | Не можна |
Годуючим | Не можна |
Алергікам | Не можна |
Виробник | Босналек |
Діабетикам | Не можна |
Країна виробництва | Республіка Боснія-Герцеговина |
Водіям | З обережністю |
Форма | Таблетки |
Умови відпуску | Без рецепта |
Код ATC | N02 АНАЛЬГЕТИКИ N02B E Аніліди |
Опис
Фармакологічні властивості
Кофан Босналек - комбінований препарат, активні речовини якого діють синергічно. парацетамол і пропіфеназон надають аналгезуючу, протизапальну та жарознижувальну дію. механізм анальгетичної та протизапальної дії пов'язаний з пригніченням синтезу простагландинів, а жарознижувальну дію здійснюється через центр терморегуляції гіпоталамуса. всі компоненти таблеток Кофан Босналек швидко абсорбуються в шлунково-кишкового тракту. парацетамол досягає ефективної концентрації в плазмі крові через 60 хв, а пропіфеназон і кофеїн - через 30 хв. парацетамол широко поширюється в системах організму. пропіфеназон добре проникає в синовіальну і суглобовий тканину. кофеїн розподіляється по всіх тканинах організму, проникає через гематоенцефалічний бар'єр. всі активні речовини препарату проникають через плацентарний бар'єр і в грудне молоко.
Біотрансформація парацетамолу відбувається в печінці, продукти метаболізму в виглядікон'югатів глюкуроновою і сірчаної кислоти виводяться з сечею. У дітей глюкуронізація парацетамолу нижче, ніж у дорослих. Пропіфеназон і кофеїн також метаболізуються в печінці, продукти метаболізму виводяться з сечею.
Показання
Біль різної етіології: головний і зубний біль, больовий синдром в післяопераційний період і посттравматичний біль, альгодисменорея, невралгія, міалгія, артралгія. підвищення температури тіла.
Застосування
Таблетки приймають внутрішньо, запиваючи водою або іншою рідиною.
Дорослим по 1-2 таблетці 3-5 разів на добу.
Дітям у віці старше 12 років - по 1 таблетці 2-3 рази на добу.
Тривалість лікування не повинна перевищувати 7 днів.
Протипоказання
Підвищена чутливість до піразолону та аналогічним речовин (феназону, амінофеназон, метамізолу), а також до фенілбутазону, ацетилсаліцилової кислоти або до інших компонентів препарату.
Дефіцит глюкозо-6-фосфатдегідрогенази.
ОПН або гостра печінкова недостатність, тяжкі порушення функції печінки та / або нирок, вроджена гіпербілірубінемія, гострий панкреатит.
Пригнічення кістково-мозкового кровотворення (лейкопенія, анемія, в тому числі гемолітична), гостра гематопорфірім; стани, що супроводжуються пригніченням дихання, внутрішньочерепна гіпертензія. ІХС, гострий інфаркт міокарда, аритмія, глаукома, органічні захворювання серцево-судинної системи, декомпенсована серцева недостатність, тяжкий атеросклероз, порушення провідності серця, аритмії, тромбоз, тромбофлебіт.
Підвищена збудливість, порушення сну. Епілепсія. Алкоголізм.
Гіпертрофія передміхурової залози із затримкою сечі, важка форма цукрового діабету, гіпертиреоз.
Чи не призначається одночасно з трициклічними антидепресантами, блокаторами β-адренорецепторів, інгібіторами МАО і протягом 2 тижнів після припинення їх застосування.
Період вагітності та годування груддю. Діти у віці до 12 років. Пацієнти похилого віку.
Побічні ефекти
Препарат переноситься добре, але іноді можуть виникнути побічні ефекти:
з боку шлунково-кишкового тракту: печія, біль в епігастрії, блювання, втрата апетиту, спазми шлунково-кишкового тракту;
з боку центральної нервової системи: безсоння, занепокоєння, відчуття серцебиття, запаморочення;
з боку системи кровотворення: гранулоцитопенія, анемія, агранулоцитоз, сульфатгемоглобінемія, метгемоглобінемія (ціаноз, задишка, біль в області серця);
алергічні реакції: висип на шкірі у вигляді кропивниці, свербіння. У поодиноких випадках можливий розвиток мультиформної еритеми (в тому числі синдрому Стівенса - Джонсона), епідермального некролізу, анафілаксії;
з боку ендокринної системи: гіпоглікемія, аж до гіпоглікемічної коми;
з боку серцево-судинної системи: тахікардія, аритмія, артеріальна гіпертензія;
з боку сечовидільної системи: при передозуванні можлива поява симптомів нефротоксичності (ниркова колька, інтерстиціальний нефрит, папілярний некроз).
Можливий розвиток бронхоспазму у пацієнтів з підвищеною чутливістю до НПЗЗ.
Особливі вказівки
Препарати, що містять ПИРАЗОЛОНА і парацетамол, не рекомендується приймати більше 7 днів. тривале застосування можливе за призначенням лікаря і при контролі лабораторних показників крові та функції печінки. нижча за заданий дози. не брати з препаратами, що містять парацетамол.
У хворих на бронхіальну астму і поліноз існує ризик розвитку алергічних реакцій.
У хворих, схильних до зловживання алкоголем, підвищується ризик розвитку гепатотоксичності. Ризик розвитку вищий у пацієнтів з алкогольним захворюванням печінки нецірротіческого характеру. Дія Кофан Босналек посилюється при одночасному застосуванні з алкоголем. При лікуванні препаратом не рекомендується прийом великої кількості напоїв, що містять кофеїн (кава, чай). Це може викликати порушення сну, тремор, тахікардію.
Застосування в період вагітності та годування груддю. У період вагітності не рекомендується прийом препарату. В період лікування слід припинити годування груддю.
Діти. Препарат не застосовують у дітей віком до 12 років.
Вплив на здатність керувати транспортними засобами та працювати зі складними механізмами. При застосуванні препарату слід утримуватися від керування транспортними засобами та роботи з потенційно небезпечними механізмами.
Взаємодії
Швидкість всмоктування парацетамолу може підвищуватися домперідоном. токсичний вплив на печінку збільшується при одночасному застосуванні з протисудомними препаратами (барбітурати, карбамазепін), ізоніазидом, з гепатотоксичними засобами. барбітурати знижують жарознижувальний ефект парацетамолу.
Парацетамол знижує ефективність діуретиків.
Кофеїн посилює ефект аналгетиків-антипіретиків, покращує всмоктування ерготаміну в шлунково-кишковому тракті, потенціює ефекти похідних ксантину, α- і β-адреноміметиків, психостимуляторів, підвищує тиреоїдний ефект тиреотропного засобів. Кофеїн знижує ефект опіоїдних анальгетиків, снодійних та седативних засобів, є антагоністом засобів для наркоз і інших препаратів, що пригнічують ЦНС, а також препаратів аденозину, АТФ; знижує концентрацію літію в крові.
Дія пропіфеназону посилюється при одночасному застосуванні зі снодійними препаратами.
Препарат підсилює дію пероральних протидіабетичних засобів (толбутамід, хлорпропамід, ацетозамід) і пероральних антикоагулянтів.
Парацетамол посилює дію варфарину та підвищує рівень ацетилсаліцилової кислоти, хлорамфеніколу і ацетозаміда в плазмі крові. Подовження Т ½ хлорамфеніколу може посилити його токсичний ефект.
Холестирамін знижує, а метоклопрамід підвищує абсорбцію парацетамолу. Фенітоїн підсилює метаболізм парацетамолу, ніж знижує його ефективність. Концентрація парацетамолу в плазмі крові може підвищитися до 50% при одночасному застосуванні з діфлунізалом.
Оральні контрацептиви знижують концентрацію парацетамолу, а парацетамол може підвищити концентрацію етинілестрадіолу в плазмі крові.
Препарат протипоказано приймати одночасно зі стимуляторами ЦНС і інгібіторами МАО.
Передозування
Симптоми: блідість шкірних покривів, нудота, блювота, біль у животі, порушення з боку центральної нервової системи (пригнічення центральної нервової системи або психомоторне збудження, сонливість або безсоння, запаморочення, порушення свідомості, нервозність, неспокій, тремор, гіперрефлексія, судоми), порушення ритму серця (в тому числі екстрасистолія), підвищене потовиділення, гіпотонія, порушення зору і орієнтації.
Ураження печінки (гепатонекроз, підвищення активності печінкових трансаміназ, збільшення протромбінового індексу) може проявиться через 12-48 годин після передозування. При тяжких формах захворювань можливий розвиток токсичної енцефалопатії, коми. Ураження печінки можливе у дорослих після прийняття парацетамолу в дозі 10 г і у дітей при прийнятті дози 150 мг/кг маси тіла.
Можливий розвиток гострої ниркової недостатності з гострим некрозом канальців.
При довготривалому застосуванні препарату у високих дозах можливий розвиток апластичної анемії, тромбоцитопенії, панцитопенії, лейкопенії, нейтропенії.
Лікування: промивання шлунка з подальшим застосуванням активованого вугілля. Застосування N-ацетилцистеїну або метіоніну в / в ефективно протягом 48 годин після передозування. При необхідності застосовують блокатори α-адреноблокатори. Проводиться симптоматична терапія, при необхідності - кисень, для зниження кардіотоксичного ефекту - антагоністи β-блокатори, при судомах - діазепам.
Умови зберігання
У сухому, захищеному від світла місці при температурі не вище 30 °C.

Зверніть увагу