Для лікування АБІОТРОФІЯ СІТКІВКИ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
АБІОТРОФІЯ СІТКІВКИ
Абіотрофія сітківки
Абіотрофія сітківки – це дегенеративне захворювання сітківки, яке передається у спадок. Хвороба характеризується погіршенням периферичного зору, порушенням колірного сприйняття, з часом може призводити до сліпоти. Однак при правильно підібраному лікуванні можна сповільнити прогресування захворювання та зменшити його прояви.
Причини появи абіотрофії сітківки
Причина абіотрофії сітківки – генетичні особливості. На сьогодні виявлено понад 150 можливих мутацій генів, які можуть спровокувати розвиток цієї патології. Мутації в деяких генах, які відповідають за харчування та функціонування сітківки, призводять до того, що відбувається поступове руйнування зовнішнього шару сітківки.
На сьогодні виявлено досить багато форм абіотрофії сітківки, які діляться на типи:
- Периферійні абіотрофії. В основному виникають на периферії, але поступово можуть охоплювати й центральні області сітківки аж до жовтої плями. У цьому випадку спочатку погіршується периферійний зір, стає важко розрізняти предмети в темряві.
- Центральні абіотрофії. Уражаються центральні області очей. Характерно в першу чергу погіршення зору та зміна сприйняття кольорів.
- Генералізовані абіотрофії. Уражається вся сітківка ока.
Найпоширенішою формою абіотрофії сітківки є пігментна дистрофія сітківки.
Симптоми абіотрофії сітківки
Симптоми абіотрофії можуть бути різними та залежать від того, які мутації викликали патологію, і яка форма хвороби має місце. До найбільш характерних симптомів відносяться:
- Нічна сліпота, коли різко знижується гострота зору ввечері та вночі. Нічна сліпота є одним з ранніх ознак патології.
- Різке погіршення зору при надмірному освітленні.
- Погіршення периферичного зору, яке відбувається поступово. З часом людина бачить тільки невелику частину того, що розташоване перед ним, як ніби дивиться в трубу або тунель. Тому це явище також називають тунельний зір.
- Підвищена втомлюваність очей.
- Аномалії сприйняття кольорів.
- Зниження гостроти зору. Погіршення зору зазвичай відбувається поступово. Згодом при прогресуванні захворювання може розвинутися повна сліпота.
Діагностика абіотрофії сітківки
Для того, щоб діагностувати абіотрофію сітківки, необхідно пройти обстеження. Для виявлення дистрофічних процесів в сітківці офтальмолог проводить огляд очного дна, електроокулографію, електроретинографію. Обов'язково перевіряється гострота зору, досліджується колірне сприйняття.
Для того, щоб визначити спадкову природу патології призначаються спеціальні молекулярно-генетичні проби.
Щоб остаточно встановити діагноз, потрібно відвідування не тільки офтальмолога, але й генетика.
Лікування абіотрофії сітківки
На цей час лікування, яке б привело до повного одужання, не розроблено. Однак активно використовується підтримувальна терапія, яка дає можливість сповільнити прогресування патології.
При абіотрофії сітківки зазвичай призначаються: вітаміни А і Е, рибофлавін, застосовуються засоби, які допомагають поліпшити кровопостачання ока і уповільнити розвиток дегенеративних процесів. Іноді призначаються фізіотерапевтичні процедури.
Можуть також застосовуватися лазерна терапія, мікрохірургічні методи. До новітніх методів лікування відноситься імплантація протеза сітківки. Ця хірургічна методика дозволяє поліпшити зір та уникнути повної сліпоти.