Для лікування БІЛЬ В КОЛІНІ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
БІЛЬ В КОЛІНІ
Біль в коліні
Біль в коліні — досить поширений симптом, який може свідчити про наявність ряду серйозних патологій, що торкнулися колінного суглоба. При їх появі слід бути особливо уважним, і в разі їх частого прояву звернутися до лікаря.
Причини болю в коліні
Біль в коліні може з'явитися внаслідок наступних причин:
- Травми. Такі як удари, розриви зв'язок, внутрішньосуглобові переломи, вивихи, пошкодження менісків.
- Запальні процеси. Запальні процеси, що стали причиною болю в коліні, можуть бути, як інфекційної, так і неінфекційної природи.
- Аутоімунні захворювання, наприклад, при ревматоїдному артриті, ревматизмі, системний червоний вовчак та ін.
- Дегенеративно-дистрофічні процеси, які є наслідком порушення обміну речовин та проявляються такими патологіями, як остеоартроз, остеохондропатії, хондроартроз, меніскопатія і ін.
- Пухлини. Пухлини, як доброякісні, так і злоякісні, а також кісти, локалізовані в області коліна, можуть бути причиною больових відчуттів в колінному суглобі.
- Наслідки оперативних втручань. Біль в коліні може виникнути після перенесених хірургічних втручань, наслідки яких до того ж можуть бути ускладнені попаданням патогенної мікрофлори в область суглоба.
При розвитку ряду патологій поза колінного суглоба, наприклад, при поперековому остеохондрозі, невропатії сідничного нерву, больові відчуття можуть поширюватися і на область коліна.
Серед чинників які можуть спровокувати біль в коліні треба вказати:
- зайву вагу,
- переохолодження,
- інтенсивні навантаження на колінний суглоб,
- літній вік,
- нестачу вітамінів та незбалансоване харчування.
У ряді випадків, больові відчуття в області колінного суглоба можуть проявитися без видимих фізичних патологій та мати психосоматичний характер. При цьому больові відчуття виявляються спорадично і не виникають після фізичних навантажень або інших чинників, які можуть стати причиною їх появи.
Види болю в коліні
Біль в області коліна може бути:
- Тупий,
- Ниючий,
- Різкій,
- Наростаючий.
Часто болі в коліні можуть супроводжуватися додатковими симптомами, що вказують на розвиток патологічного процесу, такими як:
- Набряк коліна,
- Почервоніння шкіри в області коліна,
- Хрускіт в коліні,
- Зменшення амплітуди руху суглоба.
Діагностика та лікування болю в коліні
Для того, щоб лікувати біль в коліні, необхідно точно визначити причину його появи. Зробити це вам допоможе лікар – хірург або травматолог. Він проведе огляд, промацає коліно, розпитає про характер болю та призначить необхідне обстеження.
Зазвичай при болях в області коліна використовуються наступні діагностичні методи:
- рентген колінного суглоба,
- КТ або МРТ коліна,
- артросонографія,
- пункція коліна,
- артроскопія,
- аналізи крові.
Комплекс методів дає можливість визначити, яка саме патологія дає больові відчуття, виявити характер та ступінь ураження колінного суглоба і поставити точний діагноз.
Лікування болю в коліні полягає у лікуванні основного захворювання, симптомом якого є больові відчуття.
Якщо біль виник в результаті травми, потрібно обмежити рухливість коліна, прикласти холодний компрес. Може знадобитися накладення фіксуючої пов'язки.
Для зняття больових відчуттів можна використовувати анальгетики, нестероїдні протизапальні засоби, які можна застосовувати у вигляді мазей, кремів, пігулок, уколів. Але важливо пам'ятати, що ці препарати не вилікують причину болю, тому потрібно не займатися самолікуванням, а звертатися за допомогою до лікаря.
Якщо виник сильний біль, з'явилася велика припухлість, неможливо наступити на ногу — це може говорити про перелом або гемартроз. У цьому випадку потрібна термінова медична допомога.