Для лікування ДЕМОДЕКОЗ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
ДЕМОДЕКОЗ
Демодекоз
Демодекоз — це шкірне захворювання, яке викликається мікроскопічним підшкірним кліщем, який належить до роду Demodex. Захворювання проявляється появою висипу, вугрів, виразок, випаданням волосся та вій, призводить до одутлості шкіри обличчя. Також може приєднуватися вторинна інфекція, в місцях ураження шкіри можуть утворюватися рубці.
Причини появи демодекозу
Безпосередньою причиною демодекозу є інфікування кліщем роду Demodex. Однак ці кліщі живуть в сальних залозах і волосяних фолікулах у великої кількості людей, при цьому, зазвичай, не виникає будь-яких патологічних станів шкіри. Тому демодекоз розглядається, як багатофакторне захворювання, в якому важливу роль крім зараження кліщем грають коливання стану імунної системи. У якості пускових механізмів, які можуть запустити розвиток демодекозу, здатні виступити:
- стреси,
- схильність до шкірних захворювань,
- автоімунні захворювання,
- хронічні запальні захворювання,
- використання гормональних препаратів,
- застосування деяких косметичних засобів,
- часте відвідування лазень та саун.
Більш схильні до демодекозу жінки з чутливою шкірою. Чоловіки, які щодня голяться, менше схильні до демодекозу через те, що регулярно з лиця видаляється шар ороговілої шкіри, в якому для кліща створюються більш сприятливі умови.
Симптоми демодекозу
Розрізняють демодекоз двох видів: демодекоз вій та демодекоз шкіри.
Симптоми демодекозу шкіри:
- висипання у вигляді вузликів, гнійників, рожевих прищів.
- збільшення жирності шкіри,
- свербіж, який найбільш сильно відчувається ввечері та вночі,
- червоні плями на шкірі,
- гіпертрофія шкіри, її ущільнення та збільшення в розмірах, через що змінюється форма уражених областей.
Найчастіше демодекоз шкіри вражає обличчя (лоб, щоки, підборіддя), також патологія може виникати в волосистій частині голови, в області зовнішнього слухового проходу.
Симптоми демодекозу очей:
- підвищена втома очей,
- випадають вії, злипання вій,
- набряк та свербіж повік,
- поява лусочок біля основи вій,
- часті ячмені.
Демодекоз може сприяти появі ряду інших шкірних захворювань, поширенню гнійничкових інфекцій. Також при демодекозі дуже страждає зовнішній вигляд, що негативно впливає на настрій та психоемоційний стан.
Розвиток очної форми може призвести до блефаритів, кон'юнктивіту.
Діагностика демодекозу
Демодекоз – хронічне захворювання, періоди загострення можуть чергуватися з періодами ремісії. За допомогою правильно підібраного лікування можна досягти тривалої ремісії, при якій шкіра очиститься й буде виглядати здоровою.
Для того, щоб діагностувати демодекоз, береться зішкріб епітелію на пошкодженій ділянці шкіри, відбитки шкіри або пункція шкіри. Це дозволяє виявити, чи присутній кліщ Demodex, та в якій кількості. У день здачі аналізу не можна вмиватися та використовувати косметику.
Якщо є підозра, що присутня очна форма демодекозу, то на аналіз беруть кілька вій.
Лікування демодекозу
Лікування демодекозу в основному передбачає місцеву терапію. Хворобою займається дерматолог, а якщо мова йде про демодекоз вій, то також може знадобитися консультація офтальмолога.
Для місцевого застосування призначаються креми, гелі, засоби для вмивання, до складу яких входять сірка, дьоготь, цинк, саліцилова кислота, метронідазол, протипротозойні препарати. Також можуть застосовуватися фізіотерапія, кріотерапія.
Лікар також може призначити вживання вітамінів та імуномодулюючих засобів. Якщо на тлі демодекозу розвивається інша інфекція, можуть застосовуватися антибактеріальні засоби.