ПРОБЛЕМНА ШКІРА
Зазвичай проблемною називають шкіру, що схильна до жирності та утворення виражених недоліків або акне (вугровий висип, чорні цятки, закриті комедони та ін.)
Прищі (вугровий висип) – запальні елементи, що виникають внаслідок впливу андрогенів у ділянках посиленої секреції шкірного сала (себуму): Т-зона (чоло, ніс, підборіддя), верхня частина спини, груди. Їх формування відбувається через те, що надлишки себуму змішуються із зовнішніми забрудненнями на шкірі та роговими клітинами епідермісу. Це закупорює гирла волосяних фолікулів, розширює пори, утворюючи себумну пробку – ідеальне середовище для розмноження бактерій. Таким чином підвищується колонізація патогенних бактерій (Propionibacterium acnes) і виникає запалення.
Вугрові висипи зазвичай з’являються з початком періоду статевого дозрівання, але вони так само можуть виникнути і у віці після 25 років, і у новонароджених.
Причинами виникнення акне можуть бути:
- Дисбаланс гормонів в організмі.
- Статеве дозрівання.
- Прийом деяких лікарських засобів.
- Спадковість.
- Певні захворювання.
- Хронічні стреси та недосипання.
- Зневоднення шкіри.
- Неправильне харчування.
- Недостатній або неправильно підібраний догляд за шкірою.
- Механічний вплив на шкіру.
Залежно від кількості та наявності тих чи інших елементів (чорних цяток, закритих комедонів, папул, пустул, вузлів), акне буває I-IV ступеня тяжкості.
За наявності легких форм часто достатньо раціонального щоденного догляду, місцевого лікування та корекції харчування. Але легку форму акне не варто недооцінювати і краще проконсультуватися з дерматологом.
Для більш складних форм лікарі-дерматологи призначають системні антибіотики або системні ретиноїди у поєднанні з місцевим лікуванням і правильно підібраним доглядом за шкірою.
Важливо вибирати догляд за проблемною шкірою саме серед аптечних брендів. Вони спеціально розроблені та протестовані для догляду за шкірою з такими специфічними потребами, як акне. Також важливо вчасно звернутися до спеціаліста та чітко виконувати рекомендації з догляду за шкірою.
Як правильно доглядати за проблемною шкірою самостійно в домашніх умовах
1 КРОК – ОЧИЩЕННЯ
Очищайте шкіру обличчя щодня, вранці та ввечері, з водою кімнатної температури. Вибирайте очищувальні гелі з кислотами у складі (наприклад, саліциловою) – вони допомагають дбайливо видалити відмерлі клітини рогового шару та сприяють вирівнюванню тону і рельєфу шкіри.
2 КРОК – КОРЕГУЮЧИЙ ДОГЛЯД
Підбирайте лише некомедогенну косметику для догляду за жирною шкірою. У складі таких засобів можуть додатково міститися кислоти, пробіотики, а також матувальні компоненти та антиоксиданти для поліпшення стану шкіри.
3 КРОК – ЗВОЛОЖЕННЯ
Неодмінно зволожуйте жирну шкіру щодня. Дефіцит вологи стимулює сальні залози, вони починають працювати активніше, що призводить до появи нових недосконалостей. Вибирайте продукти з термальною водою або гіалуроновою кислотою у складі.
4 КРОК – ФОТОЗАХИСТ
Обов'язково використовуйте фотозахист для запобігання виникненню постзапальної гіперпігментації.
Запобігання виникненню виражених недоліків на шкірі:
- дотримуйтеся всіх необхідних етапів щоденного догляду за шкірою;
- не намагайтеся самостійно видавити прищі – це лише посилює запалення та сприяє поширенню інфекції;
- ведіть здоровий спосіб життя. Дотримуйтеся водного балансу протягом дня;
- регулярно змінюйте наволочку та рушники – на тканинах із часом колонізуються бактерії, які можуть потрапити в закупорені пори та спровокувати запалення;
- після вмивання використовуйте паперові або одноразові рушники.
Здорова та красива шкіра – це щоденна робота і дотримання необхідних рекомендацій.