Для лікування ДИСФУНКЦІЯ ЯЄЧНИКІВ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
ДИСФУНКЦІЯ ЯЄЧНИКІВ
Дисфункція яєчників
Дисфункція яєчників – це стан, при якому порушується процес виробництва гормонів в яєчнику, на тлі чого можуть спостерігатися затримки менструації або навпаки надмірно часта циклічність, відсутність овуляції. Це може сприяти розвитку ендометріозу, фіброміоми, виникненню мастопатій та появи інших хвороб, а також стати причиною безпліддя.
Причини розвитку дисфункції яєчників
Причини того, що яєчники перестають виробляти гормони в нормальній кількості, можуть бути різні:
- Наявність запальних процесів безпосередньо в яєчниках, а також в інших органах репродуктивної системи. Серед цієї групи причин можуть бути оофорит, сальпінгоофорит, ендометрит, цервіцит, які можуть виникнути внаслідок недостатньої гігієни та переохолоджень. Також запальний агент може проникнути в органи репродуктивної системи з течею лімфи.
- Хвороби яєчників та матки, наприклад, фіброміома, ендометріоз.
- Новоутворення органів репродуктивної системи, наприклад, пухлини яєчників, рак матки.
- Цукровий діабет та зайва вага.
- Захворювання щитоподібної залози та надниркових залоз.
- Стреси, надмірні навантаження, перевтома.
- Аборти.
- Неправильне розміщення внутрішньоматкової спіралі.
Також до порушення функції яєчників може привести вживання певних ліків, різка зміна кліматичного поясу, надмірне перебування на яскравому сонці, тривале голодування або надмірно мізерне харчування.
Симптоми дисфункції яєчників
При порушенні функції яєчників можуть виникати:
- Проблеми з менструальним циклом. Нерегулярні менструації, їх надмірна інтенсивність або навпаки невисока інтенсивність, надмірна тривалість та виділення в проміжках між циклом, порушення циклічності.
- Больові відчуття внизу живота під час менструації, та в період овуляції.
- Проблеми із зачаттям, невиношування вагітності.
- Яскраві психоемоційні прояви передменструального синдрому: перепади настрою, надмірна дратівливість, підвищена емоційність.
- Аменорея – стан, при якому менструації відсутні 6 місяців або більше.
Якщо у жінки присутні якісь з цих симптомів, обов'язково потрібно сходити на консультацію до гінеколога.
Діагностика дисфункції яєчників
Для того, щоб перевірити роботу яєчників та діагностувати проблеми в їх роботі, необхідно пройти комплексне обстеження. Зазвичай призначаються:
- Ультразвукова діагностика яєчників, матки та інших органів малого таза,
- Бакпосів мазка з піхви,
- УЗД щитоподібної залози та надниркових залоз,
- Аналізи на жіночі гормони, гормони щитоподібної та надниркових залоз.
Можуть призначатися рентген або КТ головного мозку, щоб перевірити стан гіпофізу, а також гістероскопія, біопсія матки і інші діагностичні обстеження.
Лікування дисфункції яєчників
Лікування порушення функції яєчників направлено на те, щоб усунути гормональний дисбаланс та нормалізувати менструальний цикл. Вибір тактики лікування багато в чому залежить від того, які причини спровокували порушення в роботі яєчників. Якщо це запальні захворювання, інфекції, гормональні порушення інших органів, то лікувати потрібно в першу чергу їх.
Лікування може включати застосування гормональних препаратів, антибактеріальних засобів, вітамінів. Зазвичай приділяється увага способу життя, проводиться корекція харчування, рекомендується знизити рівень стресу.
Якщо причиною дисфункції яєчників стали якісь новоутворення репродуктивних органів, необхідно хірургічне лікування. Сучасна медицина використовує переважно лапароскопічні методи, що дозволяють проводити операцію з мінімальною травматизацією здорових тканин.
Правильно підібране лікування дисфункції яєчників допоможе усунути проблему і відновити репродуктивне здоров'я жінки.