Для лікування ГОРМОНАЛЬНА КОНТРАЦЕПЦІЯ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
ГОРМОНАЛЬНА КОНТРАЦЕПЦІЯ
Гормональна контрацепція
Гормональна контрацепція – це один з найпопулярніших видів контрацепції, при якому застосовуються препарати, що містять синтетичні аналоги жіночих статевих гормонів. Найчастіше приймаються гормональні протизаплідні таблетки, але можливі й інші варіанти: ін'єкції, імплантати і т. ін. Це досить надійний спосіб захисту від небажаної вагітності.
Як діє гормональна контрацепція
Гормональні протизаплідні препарати «працюють» в декількох напрямках. Коли вони потрапляють в жіночий організм, то:
- Пригальмовують овуляцію, не дають яйцеклітини вийти з яєчника.
- Згущують цервікальний слиз, підвищують її липкість, що затримує сперматозоїди та не дає їм досягти яйцеклітини.
- Заважають яйцеклітині закріпитися в матці.
Це дозволяє досягати високої надійності, забезпечуючи захист до 99%.
Види гормональної контрацепції
Гормональні контрацептиви можуть бути у вигляді:
- таблеток для орального застосування,
- пластирів,
- імплантів,
- ін'єкцій,
- вагінального кільця.
По складу контрацептиви поділяються на:
- комбіновані естроген-гестагенні препарати,
- прогестагенні препарати.
Таблетки, імпланти, вагінальне кільце можуть містити як естроген-гестагенні препарати, так і тільки прогестагенні гормони.
Комбіновані естроген-гестагенні протизаплідні таблетки
Містять штучні аналоги жіночих гормонів естрогену і прогестерону. Можуть бути монофазні, двофазні та трифазні.
У монофазних препаратів всі таблетки в упаковці містять естроген та прогестерон в однакових кількостях. У двофазних і трифазних препаратів в упаковці кілька видів таблеток (виділених різним кольором), в яких гормони знаходяться в різних пропорціях. У двофазних - два види пігулок, у трифазних - три види пігулок. При цьому жінка в залежності від фази місячного циклу може приймати гормони в тих чи інших дозах. Такий підхід дозволяє краще підлаштуватися під природний цикл жінки, дає менше побічних ефектів.
Серед можливих побічних реакцій комбінованих протизаплідних засобів: головні болі, підвищення тиску, виділення в період між менструаціями, набухання молочних залоз, збільшення ваги, нудота, безсоння, зниження лібідо.
Комбіновані естроген-гестагенні протизаплідні таблетки не рекомендуються до застосування мамам, що годують грудьми, а також жінкам з хворобами серця, цукровим діабетом та рядом інших патологій. Жінкам старше 35 років, із зайвою вагою рекомендується вибирати найбільш щадний варіант – трифазні протизаплідні препарати.
Прогестагенні протизаплідні таблетки
Прогестагенні препарати також називають таблетками «міні-пили». Вони містять тільки гестаген або прогестин, і мають більш м'яку дію в порівнянні з комбінованими протизаплідними засобами. Тому даний вид протизаплідних таблеток рекомендується жінкам з хворобами серця, цукровим діабетом та рядом інших проблем зі здоров'ям, а також мамам, що годують груддю.
Можуть виникати побічні ефекти: виділення, біль в молочних залозах, порушення менструального циклу.
Підшкірний імплант
Вводиться під шкіру, після чого його дія триває протягом трьох років. При необхідності імплант в будь-який момент можна витягти.
Ін'єкції
Ін'єкції робляться раз в три місяці, в м'язи. При цьому вони досить болючі.
Вагінальне кільце
Це гнучке кільце з гіпоалергенного матеріалу, з гормональним наповненням. Гормони виділяються щодня в рівних дозах, не проходять через шлунково-кишковий тракт та печінку, а потрапляють безпосередньо до місця дії.
Вагінальне кільце розміщується в піхву раз на місяць. Потім потрібно робити тижневу перерву перед тим, як поставити нове.
Гормональний пластир
Протизаплідний пластир приклеюється на живіт або стегно. Містить синтетичні гормони, які проникають через шкіру і ефективно перешкоджають настанню вагітності. Міняти пластир необхідно щотижня. Через три тижні потрібно робити тижневу перерву.
Для того, щоб вибрати кращий варіант протизаплідних засобів, проконсультуйтеся зі своїм гінекологом.