Для лікування КРОВ В КАЛІ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
КРОВ В КАЛІ
Кров в калі
Кров в калі може з'являтися з різних причин, але це завжди сигнал на який треба привернути увагу, та який говорить про те, що якимось способом кров потрапила в кишківник. Сліди крові в калі можуть бути симптомом багатьох захворювань, тому при їх виявленні потрібно проконсультуватися з лікарем та переконатися, що немає серйозного захворювання, яке б провокувало цей стан. Якщо ж хвороба виявлена – почати своєчасне лікування.
Причини крові в калі
Кров в калі з'являється зазвичай через ушкодження кишківника або через судинні порушення, які можуть спостерігатися при ряді патологій:
- інфекції кишківника (глисти, сальмонельоз, дизентерія та ін.),
- наявність поліпів у кишківнику,
- виразки (шлунку та дванадцятипалої кишки) і ерозія шлунку,
- неспецифічний виразковий коліт,
- геморой, проктит, анальна тріщина,
- рак (кров при випорожненні може з'являтися при пухлинах прямої кишки, шлунку та інших відділів шлунково-кишкового тракту),
- цироз печінки,
- травми (наприклад, при анальному сексі).
Також кров в калі може з'являтися при поширенні запального процесу на кишківник при таких захворюваннях як ендометріоз, розвитку в кишківнику гемангіом та інших судинних аномалій.
Кров при випорожненні може говорити про цілий ряд серйозних захворювань, які вимагають обов'язкового лікування. Якщо ж симптом ігнорувати, можна запустити стан, що призведе до небезпечних наслідків.
Діагностика крові в калі
Часто за кров в калі можуть прийматися напівпереварені частинки їжі, наприклад, шкурки ягід, харчові барвники або кал може фарбуватися під впливом ряду ліків. Тому варто звернути увагу, чи дійсно в калі кров.
Дуже важливе значення в діагностиці при крові в калі має колір крові, її кількість, наявність інших виділень (слизу, гною) та інших симптомів:
- Анальна тріщина. Характерна червона кров, її небагато, й вона не перемішана з калом.
- Геморой. Кров може бути червоною або темною. Спостерігається також свербіж, біль та відчуття розпирання в області заднього проходу.
- Виразковий коліт. Кров виявляється безпосередньо в калі у вигляді згустків та прожилок. Присутній гній та слиз. Інші симптоми: пронос, больові відчуття в животі, зниження апетиту, лихоманка.
- Хвороба Крона. Крім крові в калі присутні слиз та гній. Погіршується зір, на шкірі спостерігаються висипання.
- Інфекції кишківника. Кров, слиз і гній, рідке випорожнення, підвищується температура. Спостерігається біль в області живота.
- Пухлини. З’являються кров'яні виділення в калі на стадії руйнування стінок кишківника. Можуть спостерігатися проблеми з кишковою прохідністю.
- Цироз печінки або варикоз вен, виразка шлунку або стравоходу. Кров в калі темна, майже чорна.
Ці та ряд інших патологій дають виділення крові в калі. Для того, щоб поставити більш точний діагноз, крім аналізу симптомів проводять такі дослідження:
- аналіз калу на наявність гельмінтів та бактерій,
- аналіз калу на приховану кров,
- діагностика стану анального отвору за допомогою візуального огляду,
- ректороманоскопія,
- пальцеве дослідження нижньої частини прямої кишки.
Якщо необхідно, призначають УЗД товстого та тонкого кишківника, проводять рентгенологічні дослідження і колоноскопію. Обстеження допоможе з'ясувати, де саме кров потрапляє в травний тракт і точно діагностувати стан.
Що робити, якщо ви помітили кров після випорожнення
Кров в калі – це сигнал, що потрібно негайно звернутися до лікаря та пройти обстеження. Після того як буде встановлена точна причина крові в калі, лікар визначиться, яке лікування вам необхідно.
При виявленні крові в випорожненні можна звернутися до терапевта, проктолога, гастроентеролога.