Для лікування КРОВОТОЧИВІСТЬ ЯСЕН:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
КРОВОТОЧИВІСТЬ ЯСЕН
Кровоточивість ясен
Кровоточивість ясен– симптом, який може вказувати на розвиток ряду захворювань. Найчастіше це стоматологічні патології, але можуть бути і хвороби внутрішніх органів. При появі кровоточивості необхідно з'ясувати причини виникнення цього явища та вжити заходів щодо усунення цього стану.
Супутні симптоми
Зазвичай ясна починають кровоточити, коли ми чистимо зуби або при вживанні жорсткої їжі. Також можуть бути присутніми супутні симптоми, які вказують на виникнення проблеми з яснами:
- набряк ясен та їх почервоніння,
- наліт на зубах та яснах,
- свербіж, хворобливі відчуття в яснах,
- наявність зубного каменю,
- присутність пародонтальних кишень,
- опущення ясен.
При появі подібної симптоматики потрібно не відкладаючи звернутися за допомогою до стоматолога, щоб він визначив причини кровоточивості ясен та підібрав лікування.
Причини появи кровоточивості ясен
Основною причиною кровоточивості ясен є травми або запалення ясен.
Стоматологічні причини кровоточивості ясен:
- Гінгівіт. Запалення ясен, при якому також спостерігаються їх набряклість, болючість. Можуть з'являтися виразки, підвищуватися температура тіла до 39 градусів.
- Пародонтит. Запалюються тканини пародонту. При цьому додаткові симптоми – поява ясенних кишень, запах з рота, синій або червоний колір ясен.
- Пародонтоз. В цьому випадку ясна «сповзають» ближче до щелепи, шийки зубів оголюються. Характерний блідий колір ясен, біль під час вживання їжі.
- Стоматит. Запалюється слизова, а в деяких випадках навіть з’являються виразки слизової оболонки ротової порожнини й в тому числі ясен. Крім кровоточивості больових відчуттів характерний також наліт білого або жовтого кольору.
- Зубний камінь. Крім кровоточивості і болю видно скупчення зубного каменю. Можлива поява неприємного запаху.
- Травми ясен. Характерні особливості біль та припухлість в місцях травматичного пошкодження ясен
Спровокувати кровоточивість ясен можуть і не стоматологічні причини:
- нестача вітаміну С або вітаміну К,
- порушення згортання крові,
- надмірна ламкість судин,
- деякі захворювання травного тракту,
- алергічна реакція,
- вживання деяких лікарських препаратів,
- неправильна чистка зубів.
Лікування кровоточивості ясен
Оскільки кровоточивість ясен є симптомом, а не самостійним захворюванням, то важливо з'ясувати причини появи цього стану та лікувати їх.
Стоматолог обов'язково огляне ротову порожнину, стан пломб та коронок. Якщо виникає підозра, що причиною стали внутрішні захворювання–рекомендується консультація терапевта та додаткова діагностика.
Але найчастіше причиною кровоточивості ясен стає гінгівіт або інші стоматологічні захворювання. В цьому випадку зазвичай в першу чергу видаляється наліт на зубах та яснах. Призначаються лікарські засоби: антисептики, протизапальні засоби. Можуть також призначатися антибіотики. У деяких випадках застосовуються спеціальні хірургічні процедури.
Лікування зазвичай підбирається місцеве та застосовується у вигляді гелів, полоскань. Також рекомендується вживання вітамінів.
Особлива увага приділяється зубній пасті. Сьогодні в аптеках ви можете придбати спеціальну зубну пасту, яка має протизапальну, антисептичну, антимікробну дію та зменшує кровоточивість ясен. Лікар-стоматолог може порадити спеціальні методи чищення зубів, які краще використовувати в період, коли ясна запалені і надто чутливі. Також лікар може допомогти в підборі щітки та пасти, які дозволять ефективно чистити зуби, не провокуючи кровоточивість ясен.