Для лікування КІСТА МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
КІСТА МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ
Кіста молочної залози
Кіста молочної залози – це доброякісне новоутворення, яке являє собою порожнину, заповнену рідиною. Ця широко поширена патологія, є однією з форм фіброзно-кістозної мастопатії.
Розрізняють декілька різновидів кіст: атипова, протокова, солітарна, фіброзна, багатокамерна. Вони відрізняються особливістю формування та ступенем небезпеки. Кіста може ніяк не турбувати, або ж можуть виникати біль, набухання, кісти можуть інфікуватися та запалюватися, перероджуватися в злоякісні утворення.
Причини формування кісти молочної залози
Основна причина розвитку кісти молочної залози – гормональний дисбаланс. Підвищений рівень жіночих статевих гормонів може стимулювати розростання тканин епітелію протоків молочної залози і розвиток її набряку. В результаті протоки молочної залози закупорюються, що створює сприятливі умови для утворення кісти.
Сприяти виникненню гормональних відхилень може ряд чинників:
- Надлишкова вага. При утворенні зайвої жирової тканини в неї може накопичуватися гормон прогестерон, який перетворюється в естроген. Естроген потім може потрапити в кров та спровокувати розвиток кісти молочної залози.
- Неправильне харчування може призводити до порушень роботи ендокринної системи, що своєю чергою може стати причиною розвитку кісти молочної залози.
- Травми.
- Аборти, хірургічні маніпуляції.
- Тривалі стреси, депресії, перевтоми, емоційне перенапруження.
Симптоми кісти молочної залози
Досить часто жінки виявляють кісту самостійно. Дрібні кісти можуть ніяк себе не проявляти, виявляючись випадково під час інструментальної діагностики.
Однак є характерна симптоматика, яка може супроводжувати розвиток кісти молочної залози:
- відчуття тяжкості в грудях, дискомфорту,
- виділення рідини з сосків,
- тягнучі больові відчуття в грудях,
- зміна форми грудей.
Також можуть виникати:
- почервоніння і набряк в місці локалізації кісти,
- збільшення лімфовузлів під пахвами,
- підвищення температури.
Великі кісти можуть заважати, створювати візуальну асиметрію, також кісти можуть інфікуватися та запалюватися. Але головна небезпека кісти молочної залози в тому, що попри те, що кіста молочної залози є доброякісним утворенням, вона може перероджуватись у злоякісне новоутворення.
Діагностика кісти молочної залози
Дуже важливо точно діагностувати захворювання молочної залози. Симптоматика кісти може бути схожа на симптоми маститу, фіброаденоми, раку молочної залози.
Для діагностики застосовуються: УЗД молочної залози, пневмокістография, дослідження рідини, що знаходиться в кісті. Також може застосовуватися мамографія, КТ молочної залози.
Лікування кісти молочної залози
Підбір лікування здійснює мамолог. Залежно від різновиду кісти, її розмірів, схильності до переродження у злоякісне новоутворення, обирають лікарську терапію або хірургічне втручання.
Медикаментозне лікування може включати лікарські засоби, які надають розсмоктувальну дію, нормалізують гормональний рівень, протизапальні засоби.
Може застосовуватися склеротерапія. В цьому випадку з кісти відкачується рідина. Потім в її порожнину вводиться спеціальна речовина, яка призводить до склеювання кісти і рідина в ній більше не накопичується.
Якщо кіста занадто велика або росте дуже швидко, вміст камери запалюється, виявлений різновид, який часто переростає в рак, то застосовується хірургічне лікування. Під час операції видаляэться кіста та прилеглі до неї тканини.
У вас з'явилися симптоми, які вказують на виникнення проблем в молочній залозі? Є якесь ущільнення? Негайно проконсультуйтеся у мамолога. Чим швидше ви з'ясуєте, що саме відбувається в молочній залозі, тим швидше зможете відновити здоров'я.