Для лікування ЛАКТАЦІЙНИЙ МАСТИТ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
ЛАКТАЦІЙНИЙ МАСТИТ
Лактаційний мастит
Лактаційний мастит – це патологія, яка характеризується запальним процесом в молочній залозі. Захворювання має інфекційний характер та розвивається в післяпологовий період на тлі лактостазу (застою молока в молочній залозі). Патологія частіше вражає одну грудь, але може захоплювати відразу обидві груди.
Лікування захворювання може бути, як консервативним, так і припускати застосування хірургічних методів.
Причини виникнення лактаційного маститу
Безпосередньою причиною розвитку лактаційного маститу є інфекція. Золотистий стафілокок є збудником в більшій частині спостережуваних лактаційних маститів. Однак також викликати запалення грудей можуть кишкова паличка, синьогнійна паличка, протей, клебсієла, бактероїди.
Серед чинників, що можуть сприяти розвитку лактаційного маститу, слід вказати:
- Застій молока в протоках грудей (лактостаз),
- Тріщини сосків, які дозволяють збудникам інфекції проникнути в тканини грудей,
- Наявність інших вогнищ запалення,
- Знижений імунітет,
- Недотримання правил гігієни.
Симптоми лактаційного маститу
Характерні ознаки лактаційного маститу:
- ущільнення грудей,
- відчуття розпирання грудей, тяжкості грудей,
- болі в грудях,
- збільшення грудей в розмірах,
- озноб та слабкість,
- почервоніння шкіри.
На початкових стадіях при запаленні молочної залози процеси лактації не порушуються. Але якщо мастит не лікувати, то запалення посилюється, що може призводити до згортання молока та погіршення його відтоку по молочним протокам. На більш пізніх стадіях може утворюватися гній, при цьому сильно погіршується загальний стан.
Якщо не лікувати гнійний мастит, є ризик розвитку інфекційно-токсичного шоку та сепсису. Інфекція може поширитися по організму та вражати нирки, легені, серце. Щоб не допустити цього, необхідно своєчасно реагувати на проблему та проводити адекватне лікування.
Діагностика лактаційного маститу
Діагностикою та лікуванням маститу займається лікар мамолог. При лактаційному маститі спостерігається характерна симптоматична картина, плюс він розвивається на тлі лактації. Це полегшує постановку діагнозу. Проте в деяких випадках потрібна додаткова діагностика, яка може включати:
- лабораторні аналізи крові,
- ультразвукове обстеження молочних залоз,
- аналіз молока на наявність інфекційного агента,
- пункцію молочної залози.
Пункція проводиться в випадках, якщо лікар запідозрив, що ущільнення в грудях може бути злоякісним. Тоді проводиться забір шматочка тканини з області ущільнення, і потім робиться гістологічний аналіз отриманого зразка.
Лікування лактаційного маститу
Тактика лікування лактаційного маститу залежить від особливостей перебігу захворювання, його агресивності. На ранніх етапах хвороби зазвичай призначається консервативне лікування. Найчастіше при лактаційному маститі лікар прописує: антибіотики, спазмолітики, засоби, що поліпшують роботу імунної системи. Також може призначатися УВЧ терапія, лікування ультразвуком, накладення пов'язок зі спеціальними мазями.
Якщо стан запущений і має місце активний гнійний процес, потрібне хірургічне лікування. Тоді зазвичай проводиться розтин та робиться дренування гнійного вогнища. Після хірургічних процедур зазвичай також призначається медикаментозне лікування.
При правильному та своєчасному лікуванні маститу хвороба досить добре піддається терапії і в більшості випадків вдається усунути проблему до утворення гною і розвитку ускладнень.