Остеопороз
Для лікування ОСТЕОПОРОЗ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
ОСТЕОПОРОЗ
Остеопороз – це системне хронічне захворювання, при якому знижується щільність кісток, змінюється їх структура, що призводить до підвищеної крихкості кісткової тканини та збільшує ризики переломів. Хвороба розвивається переважно в літньому віці, частіше за все у жінок після настання менопаузи.
Причини розвитку остеопорозу
Остеопороз відносять до захворювань кістково-м'язової системи та сполучної тканини. Ця патологія розвивається через порушення обмінних процесів, при яких процес розпаду кісткової тканини протікає більш інтенсивно, ніж кісткоутворення. Остеопороз може бути первинним та вторинним. Найчастіше причиною появи первинного остеопорозу є вікові зміни в кістковій тканині. Вторинний остеопороз виникає на тлі інших патологічних станів.
До факторів, що провокують остеопороз належать:
- літній вік та жіноча стать,
- приналежність до європеоїдної або монголоїдної раси,
- спадкова схильність,
- їжа з низьким вмістом кальцію,
- недостатнє надходження в організм вітаміну D,
- гормональний дисбаланс,
- безпліддя та низька статева активність,
- рання менопауза,
- куріння і зловживання алкоголем,
- автоімунні захворювання,
- ниркова недостатність,
- недостатність кровообігу,
- ендокринні захворювання,
- порушення травлення,
- наслідки вживання ряду медичних препаратів.
Симптоми остеопорозу
У початкових стадіях розвитку остеопороз протікає безсимптомно. Але згодом при розвитку патології можуть виникати характерні прояви:
- часті переломи,
- болі в поперековому та грудному відділах хребта,
- викривлення хребта,
- зниження зросту,
- хворобливі відчуття при пальпації в районі хребта,
- підвищений тонус м'язів.
Один з найнебезпечніших проявів остеопорозу – це підвищена ламкість кісток.
Особливу небезпеку становить поширена травма, яка трапляється при цій патології – перелом шийки стегнової кістки. Зазвичай вона виникає у літніх людей і призводить до їх тривалої малорухомості та інвалідності. Крім того, на тлі перелому шийки стегна часто виникають додаткові ускладнення: запалення легенів, тромбози, що може в похилому віці призводити до смерті.
Діагностика остеопорозу
Діагностика остеопорозу включає:
- фізикальне обстеження та антропометрію,
- комп'ютерну томографію,
- денситометричне обстеження,
- біохімічне дослідження для виявлення порушень в кістковому обміні,
- біопсію кісткової тканини для виключення пухлинних процесів.
Після того як точний діагноз встановлений і визначені причини, що провокують остеопороз, підбирається лікування.
Лікування остеопорозу
Для лікування остеопорозу застосовують комплекс методів, що включають зміну способу життя та харчування, медикаментозну терапію, фізіопроцедури.
Корекція способу життя. Передбачає відмову від шкідливих звичок: куріння, вживання алкоголю. Рекомендуються регулярні адекватні фізичні навантаження: плавання, фітнес, йога, велосипед, піші прогулянки.
Харчування. В першу чергу необхідно збагатити раціон продуктами, що містять достатню кількість кальцію, це молочні продукти, риба, бобові, зелені овочі, насіння, горіхи. Також важливо щоб раціон був збалансованим та містив інші необхідні мікроелементи і вітаміни – важливо отримувати достатню кількість вітаміну Д, магнію, калію і фосфору, цинку, вітаміну Е, вітаміну С.
Лікарська терапія. Зазвичай передбачає прийом тривалих курсів препаратів. При остеопорозі призначають кальцитонін, біфосфонати, препарати кальцію, вітамін Д, гормональні засоби. Лікування підбирається індивідуально в залежності від стану та супутніх захворювань.
Чим раніше ви виявите остеопороз та почнете контролювати рівень кальцію, тим швидше можна буде нормалізувати стан здоров'я.