Ключовою причиною почервоніння очей є кон'юнктивальна ін'єкція — розширення дрібних кровоносних судин кон'юнктиви (слизової оболонки ока). Найчастіше це відбувається під впливом зовнішнього подразника, в якості якого можуть виступати чужорідні тіла, алергени, зорове перенапруження, неправильно підібрані окуляри або контактні лінзи.
Як правило, почервоніння очей сигналізує про серйозні офтальмологічні захворювання і проблеми, тому при його появі потрібно звертатися за допомогою до фахівця — лікаря-офтальмолога. Тільки він зможе визначити достовірну причину почервоніння і знайти оптимальне вирішення проблеми.
Причини почервоніння очей
Щоб зрозуміти, чому червоніють очі, слід звернути увагу на інші супутні симптоми. Адже для різних офтальмологічних захворювань характерні свої симптомокомплекси, а досвідчений фахівець часто може поставити діагноз на підставі одних лише зовнішніх проявів хвороби.
Перевтома
Іноді почервоніння очей виникає в результаті хронічного недосипу, тривалої роботи за комп'ютером, надмірного захоплення гаджетами або довгого перебування за кермом, особливо в темний час доби. В такому випадку гіперемія виникає періодично і проходить самостійно після відпочинку. Щоб позбутися проблеми, достатньо скорегувати режим дня і уникати зорової перенапруги.
Подразнення очей
Тимчасове почервоніння, сльозотеча і печіння очей може бути викликано дією подразнюючих чинників, таких як сильний вітер, їдкий дим, сухе повітря і т.д. Гіперемія може виникати і при потраплянні чужорідних тіл, що викликають механічне подразнення очей.
Алергія
Почервоніння очей в поєднанні зі свербежем і сльозотечею є класичною ознакою алергії. Крім очних проявів осіб з алергічними захворюваннями також часто турбують кашель, нежить і чхання. Зазначені симптоми з'являються незабаром після контакту з алергеном — пилком рослин, домашнім пилом, пухом, шерстю тварин і т.д.
Інфекції
При інфекційних офтальмологічних захворюваннях (таких як кератити, кон'юнктивіти, блефарити та ін.) хворих турбує різкий біль і / або печіння в очах, рясна сльозотеча, непереносимість яскравого світла, почервоніння очей і поява патологічних виділень. Очні інфекції частіше протікають гостро, проте можуть мати і хронічний перебіг зі стертою клінічною картиною.
Синдром сухого ока
Почервоніння, а також відчуття сухості або «піску» в очах, зазвичай вказує на синдром сухого ока. З проблемою найчастіше стикаються активні користувачі комп'ютерів і гаджетів, а також люди, які проводять багато часу в приміщеннях з сухим або кондиціонованим повітрям.
Неправильно підібрана корекція
Окуляри або контактні лінзи, що не підходять, можуть викликати надмірну втомлюваність і почервоніння очей, сильні головні болі і цілий ряд інших неприємних симптомів. Вони з'являються практично відразу або незабаром після того, як людина починає користуватися невідповідними засобами оптичної корекції.
Відсутність оптичної корекції
Відмова від носіння окулярів, коли вони дійсно потрібні, загрожує підвищеною стомлюваністю і перенапруженням очей, їх почервонінням, а також частими головними болями. З такими симптомами найчастіше стикаються люди з пресбіопією, гіперметропією і астигматизмом, котрі нехтували використанням засобів оптичної корекції.