Для лікування ПОТЕМНІННЯ ЗУБНОЇ ЕМАЛІ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
ПОТЕМНІННЯ ЗУБНОЇ ЕМАЛІ
Потемніння зубної емалі
Потемніння зубної емалі – досить поширене явище, яке може виникати по ряду причин. Іноді це чисто косметологічна проблема, яка не позначається на здоров'ї зубів. Але викликати потемніння емалі можуть й патологічні стани зубів. Тому при ознаках потемніння варто якнайшвидше сходити на огляд до стоматолога.
Причини потемніння зубної емалі у дорослих
До найпоширеніших причин потемніння зуба відносять:
- Карієс та інші стоматологічні захворювання.
- Відсутність пульпи або її некроз.
- Травма зуба, в результаті якої стався крововилив в структуру кістки.
- Захворювання організму, пов'язані з порушенням обмінних процесів, нестачею певних вітамінівта мікроелементів.
- Надлишок фтору – флюороз.
- Старі пломби, під якими розвивається карієс, або якщо встановлений неякісний композитний матеріал.
- Вживання деяких лікарських засобів. Наприклад, тривале вживання деяких антибіотиків.
- Тривале куріння.
- Часте вживання деякої їжі та напоїв. Наприклад, потемніння зубів виникає при регулярному застосуванні чаю, кави, червоного вина.
- Порушення цілісності емалі.
- Недостатня гігієна зубів.
- Вік. З віком емаль може стоншуватися, що призводить до просвічування більш темного дентину.
Причини потемніння зубної емалі у дітей
Найчастіше потемніння зубів у дитини виникає:
- після вживання антибіотиків,
- при дисбактеріозі та інших проблемах з шлунково-кишковим трактом,
- в разі використання фторвмісних паст.
Крім того, у дітей буває характерна проблема, коли темніє не вся емаль, але утворюються темні плями. Виникають вони через бактеріальний наліт (наліт Прістлі) та утворюються зазвичай на молочних зубах.
Як лікувати потемніння зубної емалі
В разі появи ознак потемніння зубної емалі у дітей та дорослих, потрібно негайно відвідати стоматолога. Фахівець може визначити причину зміни кольору зубів та підібрати оптимальні способи для боротьби з цим явищем під кожен конкретний випадок.
Якщо причиною потемніння зубів стали ліки – варто скасувати вживання препарату або замінити його на інший. Якщо «винні» напої і куріння – можна відмовитися від нікотину та зменшити кількість фарбувальних напоїв в раціоні. В разі стоматологічних причин – потрібно пройти необхідне лікування.
Серед методів боротьби з потемнінням зубів можуть бути:
- відбілювання зубів,
- лікування карієсу,
- заміна старих пломб на нові,
- установка вінірів,
- застосування спеціальних зубних паст.
Методи профілактики потемніння зубної емалі
Стоматолог не лише допоможе вам повернути нормальний колір емалі зубів, але й дасть рекомендації, як уникнути потемніння зубів в майбутньому.
Допомогти зберегти нормальний колір емалі може правильне виконання гігієнічних процедур. В першу чергу вони повинні виконуватися двічі на день – вранці і ввечері. Час чищення зубів повинен становити не менше 3 хвилин.
Правильно підберіть жорсткість щітки – якщо немає підвищеної чутливості зубів і кровоточивості ясен, то оптимально вибрати щітку середньої жорсткості.
Важливо правильно вибрати зубну пасту. Сьогодні продається багато відбілювальних паст, але краще порадитися з цього приводу зі своїм стоматологом. Він допоможе підібрати оптимальний варіант, який підійде для вашого типу зубів.
Слідкуйте за здоров'ям зубів, звертайтеся до стоматолога, як тільки помітили карієс або іншу проблему. 1-2 рази на рік відвідуйте стоматологічний кабінет з метою профілактичного огляду.