Для лікування ПІДВИЩЕНА ЧУТЛИВІСТЬ ЗУБІВ (ГІПЕРЕСТЕЗІЯ ЗУБІВ):
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
ПІДВИЩЕНА ЧУТЛИВІСТЬ ЗУБІВ (ГІПЕРЕСТЕЗІЯ ЗУБІВ)
Підвищена чутливість зубів (гіперестезія зубів)
Гіперестезія зубів – це стан, при якому спостерігається підвищена чутливість зубів, як реакція на вплив різного роду подразників. Гіперестезія виявляється в момент контакту з зубом чогось холодного або гарячого, а також кислого, солодкого, солоного, при механічному контакті (наприклад, в процесі дотику зубної щітки). При цьому в період впливу подразника людина скаржиться на сильні різкі болі, які швидко проходять при припиненні контакту з подразником.
Причини появи підвищеної чутливості зубів
Надмірна чутливість зубів може з'явитися по ряду причин:
- Стоншування зубної емалі у коренів зубів,
- Початковий карієс, місце локалізації якого пришийкова область зубу,
- Хвороби пародонту, які провокують дистрофію ясна та викликають оголення шийки зуба,
- Надмірне відбілювання зубів, яке призводить до підвищення проникності емалі зуба,
- Неякісне лікування зубів та стоматологічні помилки.
Також іноді гіперестезія зубів здатна виникати на тлі неврозів, ендокринних або обмінних розладів, хвороб шлунково-кишкового тракту.
Симптоми гіперестезії зубів
Найтиповіший симптом гіперестезії зубів – короткочасний біль під впливом зовнішніх подразників. Занадто холодна або гаряча їжа, кисле, солодке, холодне повітря можуть спровокувати больові відчуття, але, коли вплив проходить, біль стихає.
На перших стадіях гіперестезії зуби реагують тільки на температурні роздратування. На більш пізніх – є реакція і на хімічний контакт, і на дотик.
В разі підвищеній чутливості зубів може бути проблематично чистити зуби, що з часом здатне негативно позначитися на їх стані.
Лікування надмірної чутливості зубів
Якщо ваші зуби стали занадто чутливими та хворобливо реагують на подразники, вам варто сходити до стоматолога. Лікар проведе огляд та визначить причини цього явища.
Лікування гіперестезії зубів підбирається персонально з урахуванням стану зубів. Можуть призначатися:
- Реминералізація зубів, яка полягає у відновленні та зміцненні емалі за допомогою комплексу мінералів.
- Пломбування або заміна неякісних пломб, якщо причина чутливості у виникненні карієсу.
- Фторування зубів за допомогою спеціальних лаків і гелів.
- Зниження збудливості нервових закінчень в дентинних канальцях.
- Лікування пародонтиту, пародонтозу, якщо вони є причиною розвитку чутливості зубів.
Також лікар може призначити лікувальні фторвмісні зубні пасти для щоденного застосування.
Особливості догляду за порожниною рота при гіперестезії зубів
Гігієнічні процедури при посиленій чутливості зубів потрібно проводити з особливою увагою. Сьогодні в аптеках можна придбати лікувальні зубні пасти, які допомагають ефективно боротися зі надчутливістю зубів. Вони відрізняються спеціальним складом, можуть включати нітрати або хлориди калію, фториди, хлориди стронцію, з'єднання кальцію і цитрат. Їх використання дозволяє згодом прибрати неприємні відчуття в зубах. Важливо виключити пасти, які досить агресивно впливаю на емаль, вони можуть погіршити ситуацію. Рекомендується користуватися щітками з позначкою «м'яка», які можуть лагідно взаємодіяти з зубами та яснами. Також можна використовувати спеціальні засоби для споліскування, розроблені під чутливі зуби.
Вибрати відповідну зубну пасту та ополіскувач, вам може допомогти ваш стоматолог, який знає стан і особливості ваших зубів.