Для лікування ПРОФІЛАКТИКА АТЕРОСКЛЕРОЗУ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
ПРОФІЛАКТИКА АТЕРОСКЛЕРОЗУ
Профілактика атеросклерозу
Як відомо, атеросклероз є однією з провідних причин розвитку ішемічної хвороби серця, інфарктів, інсультів та інших небезпечних захворювань серцево-судинної системи. Для нього характерне утворення холестеринових бляшок усередині судин з подальшим звуженням їх просвіту або навіть повної закупорки. Атеросклероз викликає порушення кровообігу і ішемію життєво важливих органів, що може мати катастрофічні наслідки для здоров'я.
Профілактика атеросклерозу відіграє важливу роль у попередженні багатьох захворювань серцево-судинної системи. А як показує клінічна практика, профілактичні заходи допомагають зберегти здоров'я набагато краще, ніж будь-які, найсучасніші і досконалі методи лікування.
Фактори ризику
Атеросклероз відноситься до поліфакторних захворювань, які розвиваються в осіб зі спадковою схильністю під впливом провокуючих чинників зовнішнього середовища. До хвороби найбільше схильні особи старшого віку — чоловіки після 45 років і жінки після 55 років з ранньої менопаузою.
Розвитку атеросклерозу сприяють:
- куріння (в тому числі пасивне);
- вживання жирної і холестеринвмісної їжі;
- зловживання алкоголем;
- малорухливий спосіб життя;
- стресовий тип характеру.
Появі атеросклерозу також сприяють супутні захворювання, такі як цукровий діабет, гіпертонічна хвороба, ожиріння по абдомінальному типу і т.д.
Методи профілактики
Ефективна профілактика атеросклерозу повинна включати в себе відразу кілька методів: корекцію способу життя, фізичні навантаження, спеціальну антиатеросклеротичну дієту і лікарські препарати. Людям із супутньою артеріальною гіпертензією, цукровим діабетом і гіперхолестеринемією також потрібне лікування даних захворювань.
Здоровий спосіб життя
Щоб знизити ризик розвитку атеросклерозу, слід в першу чергу відмовитися від шкідливих звичок — куріння і зловживання алкоголем. Нікотин і етиловий спирт надають згубний вплив на судини і тим самим створюють умови для утворення холестеринових бляшок.
Крім цього також важливо уникати стресів, більше рухатися, висипатися, гуляти на свіжому повітрі і щодня робити зарядку. Ці звички допоможуть зміцнити організм і підтримувати його в тонусі, а це знизить ймовірність появи атеросклерозу.
Корекція харчування
Що стосується раціону харчування, кількість холестерину в ньому не повинна перевищувати 200-300 мг / добу.
Для цього потрібно обмежити вживання таких продуктів:
- жирне м'ясо;
- яєчні жовтки;
- сало;
- незбиране молоко;
- жирні молочні продукти;
- риб'яча ікра;
- нирки;
- мізки;
- печінку.
З іншого боку, потрібно їсти продукти з високим вмістом білка, клітковини і складних вуглеводів:
- свіжі овочі і фрукти;
- нежирне м'ясо;
- нежирний сир;
- знежирені кисломолочні продукти;
- хліб з висівками;
- каші;
- рослинні масла;
- морська і океанічна риба.
Також слід обмежити вживання кухонної солі, оскільки у великих кількостях вона шкодить судинам. За добу рекомендується з'їдати не більше 6 грам солі, що відповідає 1 чайній ложці.
Лікарські засоби
Крім корекції способу життя і харчування в боротьбі з атеросклерозом велику роль відіграє прийом спеціальних препаратів, що знижують рівень холестерину і «шкідливих» жирів в крові. Для цих цілей застосовують ліки з групи статинів (Розувастатин, Аторвастатин, Симвастатин, Флувастатин). Вони призначаються лікарями-кардіологами або терапевтами. Перед застосуванням будь-якого з цих засобів потрібно обов'язково проконсультуватися з фахівцем.