Для лікування РАК ШКІРИ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
РАК ШКІРИ
Рак шкіри
Під терміном «рак шкіри» розуміють ряд онкологічних захворювань, які розвиваються в результаті переродження клітин шкіри. Виділяють чотири головні різновиди: меланому, аденокарциному, плоскоклітинний рак шкіри та базаліому.
Рак шкіри досить поширений, він становить десяту частину від всіх онкологічних захворювань, що реєструються. Частота виявлення патології збільшується з віком, хвороба в рівній мірі вражає як жінок, так і чоловіків. Більша схильність до хвороби характерна для світлошкірих людей, що проводять багато часу на сонці.
Причини появи раку шкіри
Серед причин, за якими відбувається злоякісне переродження клітин шкіри, слід вказати:
- Надмірне ультрафіолетове випромінювання. Цей фактор є найзначнішим в ролі розвитку раку шкіри. Надмірне ультрафіолетове випромінювання відповідальне за 90% всіх випадків даної патології.
- Канцерогени. Вони можуть потрапити на шкіру з мастильними матеріалами, дьогтем, з частинками тютюнового диму.
- Термічний або радіоактивний опік шкіри.
- Часта травматизація шкіри і ряд шкірних захворювань.
- Спадкова схильність.
Види раку шкіри
Плоскоклітинний рак. При даній патології пухлина поширюється як у шкірних покривах, так і захоплює інші тканини: м'язи, кістки, хрящову тканину. Перебіг хвороби може бути з розвитком запального процесу та утворенням виразок, бляшок, вузлів. Виразки та горбистості здатні кровоточити, покриватися корочками. Захворювання може супроводжуватися больовими відчуттями.
Базаліома. Це менш агресивний рак. Він рідко проростає в інші тканини та зазвичай не дає хворобливих відчуттів. На вигляд він нагадує родимку, вузлик або виразки. Може мати різні форми.
Аденокарцинома шкіри. Виявляється там, де є потові та сальні залози (пах, пахви і т. ін.). Це вид раку, що росте повільно.
Меланома. Розвивається з меланоцитів. Зовні нагадує родимку, яка швидко зростає. Агресивний різновид раку, який схильний до розвитку метастазів.
Симптоми раку шкіри
Якщо у вас з'явилося підозріле новоутворення на шкірі, потрібно відразу ж звернутися до лікаря. Симптоми, які можуть вказувати на рак шкіри:
- швидке зростання утворення,
- зміна структури родимки (стає занадто м'якою або навпаки щільною),
- асиметрична форма та нерівні контури,
- нерівномірний колір,
- великий розмір,
- свербіж,
- лущення,
- кровоточивість,
- почервоніння по краях утворення.
Діагностика та лікування раку шкіри
Діагностикою та лікуванням раку шкіри займається дерматоонколог. Лікар проводить огляд, обмацує утворення, проводить дерматоскопію. Для визначення гістології новоутворення може призначатися мікроскопія мазка, якщо має місце виразка, або біопсія.
Тактика лікування підбирається з урахуванням різновиду раку, стадії захворювання.
Найчастіше при раку шкіри призначають хірургічне лікування. Робиться операція, під час якої видаляються уражені ділянки шкіри. Можуть також видалятися прилеглі лімфовузли.
Також застосовуються хімієтерапія, імунотерапія, променева терапія. Ліки для лікування раку шкіри в рамках хімієтерапії та імунотерапії підбирає лікар з урахуванням особливості пухлини та стану пацієнта.