Для лікування РАК ЛЕГЕНІВ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
РАК ЛЕГЕНІВ
Рак легенів
Рак легенів – це онкологічне захворювання, яке у чоловіків є найпоширенішою причиною смертельного результату серед онкологічних патологій, а у жінок – знаходиться на другому місці.
Найчастіше рак легенів виявляється у пацієнтів в літньому віці, причому у частини хворих вже на пізніх стадіях його розвитку. Розростаючись, злоякісне новоутворення може давати метастази в лімфовузли, кровоносні судини, нирки, печінку, мозок, хребет.
Причини розвитку раку легенів
Безпосередньою причиною виникнення раку легені є порушення диференціювання клітин та хаотичний ріст тканин. Серед чинників, що провокують це, в першу чергу називають:
- Куріння. Це найбільш значна причина розвитку раку легенів. При курінні в легені потрапляють близько 60 канцерогенів. Нікотин погіршує роботу імунної системи, що також сприяє розвитку злоякісних новоутворень в епітелії бронхів.
- Дихання забрудненим повітрям. Азбест, хром, миш'як, пилові частинки, що містять сполуки важких металів, можуть провокувати розвиток раку легкого.
- Наявність ряду захворювань дихальної системи. При наявності фіброзу легені, хронічної обструктивної хвороби легень та деяких інших хворобах підвищується ризик розвитку раку легенів.
- Підвищений радіоактивний фон. Також може сприяти розвитку раку легкого.
Як правило, рак легенів виникає при впливі декількох чинників одночасно.
Види раку легені
На сьогодні рак легені поділяють по гістологічним характеристикам на 4 види:
- Плоскоклітинний рак легені. Розвивається з клітин плоского епітелію.
- Крупноклітинний рак легені. Характерні великі клітини округлої форми.
- Аденокарцинома. Розвивається з залізистих клітин. Становить приблизно 50% раку легені.
- Дрібноклітинний рак легені. Найбільш агресивна форма раку, яка зустрічається приблизно в 15% випадків.
Також рак легені класифікують за місцем локалізації на:
- Центральний. Локалізується в магістральних великих бронхах.
- Периферичний. Новоутворення знаходиться в дрібних бронхах і альвеолах.
Симптоми раку легені
Перебіг ранніх стадій раку легені зазвичай безсимптомний. З часом може з'являтися характерна симптоматика:
- кашель,
- задишка,
- біль в області грудної клітини.
Може виявлятись кров в мокроті. Підвищуватися температура тіла. В разі розростання раку можуть додаватися інші симптоми, наприклад, виникати захриплість, біль у серці, набряклість обличчя, сильна слабкість, різке схуднення. Якщо ракова пухлина дає метастази, то можуть приєднуватися інші симптоми з боку уражених органів.
Діагностика раку легені
При підозрі на злоякісну пухлину легкого призначається обстеження, яке включає:
- аналізи крові і сечі,
- аналіз харкотиння та плеврального ексудату,
- рентген або комп'ютерну томографію легень,
- бронхоскопію,
- біопсію та гістологічний аналіз зразка.
Лікування раку легені
Лікування раку легенів передбачає комплексний підхід, що включає хірургічні методи, хімієтерапію, променеву терапію, таргетну терапію.
Оперативне втручання. Оперативне лікування може включати видалення частки легені або цілої легені. Це залежить від місця локалізації новоутворення, стадії хвороби. Також зазвичай видаляються прилеглі лімфовузли.
Хімієтерапія. Може проводитися як до, так і після операції. Також в деяких випадках (на 4 стадії хвороби) хімієтерапія може призначатися без операції як самостійний метод лікування. Зазвичай при раку легкого проводиться двокомпонентна хімієтерапія.
Променева терапія. Призначається перед операцією або разом з хімієтерапією на пізніх стадіях без операції.
Таргетна терапія. Дозволяє впливати на пухлину точково з мінімальним пошкодженням здорових тканин. На сьогодні є кілька препаратів, які ефективно застосовують при раку легкого.
Рак легені – дуже агресивне захворювання. Проте при своєчасному зверненні до лікаря та правильно підібраному лікуванні сьогодні є шанси взяти хворобу під контроль і відновити здоров'я.