Для лікування РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
РАК МОЛОЧНОЇ ЗАЛОЗИ
Рак молочної залози
Рак молочної залози – це найбільш поширена форма раку, якою хворіють жінки. Щороку виявляється близько мільйона випадків даної патології. Існує досить багато форм захворювання. Найбільш поширеними є вузлові та дифузні раки молочної залози.
Швидкість розвитку хвороби та її агресивність залежить від різновиду раку молочної залози, і від стадії, на якій рак був виявлений і було розпочато лікування.
Причини розвитку раку молочної залози
Точних причин формування раку молочної залози на сьогоднішні не виявлено. Вважається, що захворювання розвивається під дією поєднання різних чинників, серед яких:
- жіноча стать (у чоловіків цей вид раку теж зустрічається, але в 100 разів рідше),
- рання перша менструація і пізня менопауза,
- вік після 35 років,
- гінекологічні захворювання, розлади лактації, дисбаланс менструального циклу,
- спадковість,
- гормональні розлади (наприклад, ожиріння, цукровий діабет),
- куріння та зловживання алкоголем,
- перенесені онкологічні хвороби органів репродуктивної системи,
- тривале вживання гормональних контрацептивів,
- хімічні отрути, іонізуюче випромінювання.
Симптоми раку молочної залози
На самому початку формування пухлини вона ніяк себе не проявляє. Тому дуже важливо періодично оглядати себе самостійно, обмацувати груди - це допоможе своєчасно виявити новоутворення на ранній стадії.
Також часто рак молочної залози виявляється під час планових діагностичних обстежень: мамографії або УЗД молочної залози.
Коли новоутворення збільшується, можуть з'являтися деякі симптоми:
- больові відчуття в області молочної залози,
- збільшення лімфовузлів,
- зміна форми грудей,
- почервоніння грудей,
- втягування соска,
- виділення з грудей.
Якщо ви помітили, що в грудях з'явилися якісь ущільнення, а також виникли інші з перерахованих вище ознак, потрібно якомога швидше звернутися до мамолога та пройти діагностику.
Рак молочної залози досить агресивний, він може швидко давати метастази. В першу чергу уражаються прилеглі лімфовузли (пахвові, лопаткові, шийні), потім можуть вражатися більш віддалені лімфовузли, легені, печінка, мозок.
Діагностика раку молочної залози
При підозрі на онкологію молочної залози призначається діагностика, яка може включати:
- УЗД молочної залози та прилеглих лімфовузлів,
- Мамографію (рентгенологічний метод діагностики),
- МРТ молочної залози,
- Біопсію. Цей метод дає можливість визначити природу пухлини, підтвердити або спростувати її злоякісність.
Лікування раку молочної залози
Тактика лікування може дещо відрізнятися в залежності від гістологічного типу пухлини і стадії хвороби. Оптимальна методика лікування зазвичай підбирається індивідуально з урахуванням всіх особливостей стану.
Хірургічне лікування є найперспективнішим методом лікування. На сьогодні існує досить багато різних оперативних методик. Найбільш щадний метод може застосовуватися на перших стадіях при пухлинах невисокої агресивності. В цьому випадку видаляється пухлина та частина молочної залози. Також може віддалятися вся залоза, залоза з прилеглими лімфовузлами, або залоза з клітковиною, малим грудним м'язом та лімфовузлами.
В разі виникнення гормончутливих пухлин рекомендується проводити гормонотерапію.
Також в комплексі з хірургічним лікуванням можуть застосовувати хімієтерапію або променеву терапію. Хімієтерапію можуть призначати як перед операцією, так і після. Передопераційне лікування лікарськими препаратами дозволяє зменшити пухлину. Післяопераційна хімієтерапія виконується з метою знищення одиничних злоякісних клітин, які можливо залишилися в організмі.
Регулярні відвідування лікаря з метою профілактичного обстеження молочної залози допоможуть вчасно виявити злоякісне утворення, усунути його та відновити здоров'я.