Для лікування РАК ПЕЧІНКИ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
РАК ПЕЧІНКИ
Рак печінки
Рак печінки – це злоякісне захворювання, при якому пухлина розвивається з клітин печінки. Захворювання демонструє високу агресивність, тому при появі будь-яких симптомів, що вказують на проблеми з печінкою, потрібно якомога раніше звертатися до лікаря та проходити діагностику.
Види раку печінки
Рак печінки може бути первинним, з самого початку розвиватися в тканинах печінки, або вторинним (метастатичним). Первинний рак печінки – досить рідкісне захворювання. Найчастіше рак печінки виникає, коли в даному органі розвиваються метастази від іншого виду раку (часто виникає при раку легкого, нирки, молочної залози, простати і т. ін.).
Первинний рак печінки поділяють на кілька видів, з яких найбільш часто зустрічаються:
- Гепатоцелюлярний рак. Ракова пухлина виростає з гепатоцитів. Це більш поширений різновид раку печінки. Часто виникає на тлі цирозу.
- Холангіоцелюлярний рак. Розвивається з епітеліальних клітин жовчних протоків.
Причини розвитку раку печінки
Серед чинників, які безпосередньо пов'язані з підвищеним ризиком розвитку раку печінки:
- цироз,
- гемохроматоз,
- жовчнокам'яна хвороба,
- вплив на печінку токсичних речовин,
- тривале вживання деяких лікарських препаратів.
Симптоми раку печінки
На початкових стадіях розвитку захворювання будь-які характерні симптоми раку печінки відсутні. Може виникати неспецифічна симптоматика:
- загальна слабкість,
- втрата апетиту,
- відчуття тяжкості під ребрами праворуч.
Також можуть з'являтися нудота, блювота, порушення випорожнення.
В разі зростання пухлини печінка починає тиснути на навколишні тканини. Це може призводити до болів в області животу. Якщо стискаються жовчні протоки та порушується вільний відтік жовчі, то виникають жовтушність шкіри і свербіж. Можуть підвищуватися температура, виникати кровотечі (кишкові, носові).
Новоутворення може розташовуватися локально в одній частці печінки, можуть створюватися множинні осередки в обох частках. Пухлина може проростати в печінкову вену, давати метастази в лімфовузли, легені, підшлункову залозу, нирки, кістки.
Чим раніше буде виявлено рак печінки та розпочато лікування, тим вищі шанси для ефективної боротьби з цією хворобою.
Діагностика раку печінки
В разі підозри на рак печінки призначається комплексне обстеження, яке найчастіше включає:
- УЗД печінки. Дозволяє виявити новоутворення, його місце розташування та розміри.
- КТ і МРТ. Дають можливість отримати більш точні параметри пухлини, виявити, чи залучені в патологічний процес прилеглі тканини і судини, чи присутні метастази.
- Біохімічні аналізи крові. Визначається рівень печінкових ферментів, білірубіну, білків, лужної фосфатази, тромбоцити, онкомаркери та інші показники.
- Біопсія печінки з подальшою гістологією зразка. Дозволяє точно визначити тип новоутворення.
Лікування раку печінки
Тактика лікування раку печінки підбирається індивідуально з урахуванням стану здоров'я, стадії і форми захворювання, наявності або відсутності метастаз.
Найкращим варіантом є операція з видалення пухлини. Плюс додатково призначається хімієтерапія. Однак операція має ряд протипоказань (пухлина більш ніж 3 см, проросла в кровоносні судини, присутній цироз печінки і т. ін.).
Якщо операція неможлива, основним методом лікування є хіміотерапія (застосування цитостатичних препаратів). Однак, щоб знизити токсичне навантаження на організм під час хімієтерапії, при раку печінки часто застосовується хіміоемболізація. В цьому випадку хімієпрепарат вводиться прямо в печінкову артерію, що дає можливість потрапляння його в пухлину в великих дозах.
В разі високій поширеності пухлинного процесу може призначатися таргетна терапія.
Також можуть застосовуватися радіоемболізація, радіочастотна термоабляція, кріодеструкція.