Для лікування РАК ШЛУНКУ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
РАК ШЛУНКУ
Рак шлунку
Рак шлунку – це злоякісна пухлина, яка розвивається з залізистих клітин епітелію шлунку. Це захворювання одне з найбільш поширених серед усіх онкологічних патологій, яке до того ж відрізняється високою агресивністю: пухлина може проростати в сусідні зі шлунком органи (підшлункову залозу, кишківник і т. ін.) та поширюватися у вигляді метастазів в легені, печінку, лімфовузли. Чим раніше буде виявлена пухлина та розпочато лікування, тим вищі шанси перемогти хворобу.
Причини виникнення раку шлунку
Точна причина розвитку раку шлунку в цей час залишається ще не з'ясованою. Серед факторів, що підвищують ймовірність появи захворювання можна вказати:
- наявність бактерії Helicobacter Pylori,
- вірус Епштейна-Барр,
- спадкова схильність,
- деякі види гастритів,
- хронічна виразка шлунку,
- перенесені оперативні втручання на шлунку,
- аденома шлунку,
- куріння, зловживання алкоголем,
- особливості харчування, наприклад вживання дуже солоної їжі.
Злоякісні новоутворення шлунку частіше виникають у чоловіків. Також рак шлунку частіше з'являється в середньому та літньому віці.
Симптоми раку шлунку
Початкові стадії раку шлунку зазвичай мають безсимптомний перебіг. Симптоматика з'являється вже на 2-3 стадії, коли пухлина проростає далі слизової оболонки шлунку.
До характерних симптомів раку шлунку можна віднести:
- печію,
- нудоту,
- погіршення апетиту,
- тяжкість в шлунку після вживання їжі,
- болі в області животу,
- підвищену слабкість, стомлюваність,
- почуття занадто швидкого насичення,
- блювоту,
- зниження ваги.
В разі зростання та збільшення пухлини, вона може призводити до шлункових кровотеч, шлункової непрохідності, некрозу. Виділяють чотири стадії захворювання. Чим більше стадія, тим більше симптоматика й тим гірше піддається лікуванню хвороба.
Симптоми раку шлунку не відрізняються специфічністю, вони схожі на симптоми інших захворювань шлунково-кишкового тракту, тому багато хто не звертає на них вчасно уваги, приймаючи їх за якісь більш дрібні проблеми з шлунково-кишкового тракту, та звертаються до лікарів вже на самих пізніх стадіях.
Діагностика раку шлунку
Обстеження при підозрі на рак шлунку включає в першу чергу гастроскопію. Через рот в шлунок вводиться зонд з відеокамерою, так лікар може побачити стан слизової і виявити новоутворення. Також під час даної процедури проводиться біопсія – береться на аналіз зразок тканин пухлини та робиться його гістологічний аналіз.
Для того, щоб максимально точно визначити розміри пухлини та перевірити, чи присутні метастази в прилеглих тканинах та органах, роблять КТ і УЗД черевної порожнини.
Також можуть призначатися: лабораторні аналізи на визначення онкомаркерів, рентген грудної клітки для перевірки наявності там метастаз та інші додаткові дослідження.
Після того як точно визначили розмір пухлини, ступінь її поширення, залучення інших органів та тканин, підбирається лікування.
Лікування раку шлунку
Лікування раку шлунку включає комплекс методів: оперативне втручання, хімієтерапію, променеву терапію.
Операція з видалення раку шлунку застосовується на всіх стадіях хвороби. На перших стадіях часто вдається повністю видалити новоутворення та відновити здоров'я. На більш пізніх стадіях пухлина може видалятися частково, щоб поліпшити якість життя. Може видалятися частина шлунку або весь шлунок повністю.
На ранніх стадіях може виконуватися ендоскопічна резекція – це мініінвазивна методика, що дозволяє видаляти пухлину з мінімальною травматизацією здорових тканин.
Променева терапія проводиться до або після операції. Перед операцією її призначають для зменшення пухлини, а після операції – щоб знищити ракові клітини, які можливо залишилися.
Хімієтерапія включає застосування ряду препаратів, які мають токсичну дію на злоякісні клітини. Призначення хімієтерапії після операції дозволяє знищити поодинокі злоякісні клітини і не допустити рецидиву. Також хімієтерапія може застосовуватися при неоперабельних пухлинах.
Сьогодні в лікуванні раку шлунку також може використовуватися таргетна терапія, яка актуальна для деяких підтипів раку шлунку. У цьому випадку призначається препарат, який діє точково на пухлинні клітини, при цьому здорові клітини страждають значно менше.