Розчин для лінз
Ряд проблем із зором сьогодні можна вирішити за допомогою носіння лінз. А для того, щоб продовжити термін служби лінз та забезпечити їх безпечне застосування використовується розчин для лінз.
Які функції виконує розчин для лінз
Чому лінзи необхідно зберігати в розчині? Головне завдання цієї рідини - забезпечити комфортне та безпечне застосування лінз.
Рідина для лінз виконує кілька важливих функцій:
- Очищення. Рідина для лінз очищає їх поверхню, видаляє білкові та жирові відкладення.
- Дезінфекція. Розчини для дезінфекції лінз мають дезінфікуючі властивості, що захищає вас від можливості потрапляння з лінзами в очі інфекції.
- Збереження. Рідина дозволяє підтримувати потрібний рівень зволоження лінз, зберігати їх фізичні властивості, такі як еластичність і гнучкість.
Є думка, що можна зберігати лінзи у звичайній воді. Але це не так. При знаходженні у воді лінзи дуже скоро деформуються і зіпсуються. Крім того, вода не має знезаражувальних властивостей, тому є ризик занести в очі інфекцію. Тому купуючи лінзи, потрібно відразу ж придбати й спеціальний розчин для їх зберігання.
Види розчину для лінз
Рідина для зберігання лінз може бути декількох видів:
- Водно-сольовий розчин. Його почали використовувати для зберігання лінз першим. Якщо тримати лінзи в водно-сольовому розчині, вони будуть зберігати потрібну вологість і еластичність. Однак подібна рідина не має антибактерицидних властивостей, тому сьогодні вона майже не використовується.
- Багатофункціональний розчин. Це універсальна рідина, яка виконує всі необхідні функції. Багатофункціональний розчин підходить для будь-якого типу лінз, не дратує очей при попаданні на його поверхню.
- Ферментний розчин. Містить ензими, завдяки яким підвищуються очищаючі властивості рідини, зокрема краще видаляються білкові відкладення. Такий розчин підходить для лінз, призначених для тривалого використання. Як правило, ферментний очисник продається у вигляді таблеток, які потрібно розчинити в багатофункціональному розчині.
- Пероксидний розчин. Містить у своєму складі перекис водню, завдяки чому підвищуються знезаражувальні властивості рідини. Однак при цьому такий розчин не забезпечує лінзам зволоження. Крім того, при контакті перекису водню з очною поверхнею може виникнути роздратування і навіть опік. Тому при використанні цього розчину обов'язково потрібно дотримуватися правил безпеки.
Як підібрати розчин для лінз
Сьогодні в аптеках великий вибір рідини для лінз від різних виробників, але підходити до покупки розчину потрібно відповідально.
Підібрати розчин для лінз вам допоможе лікар-офтальмолог. Він врахує вид контактних лінз, індивідуальні особливості вашого організму (наприклад присутність алергічних реакцій), ваш спосіб життя та порадить найкращий варіант.
Як застосовувати розчин для лінз
При застосуванні лінз потрібно дотримуватися ряду правил:
- Звертайте увагу на свіжість розчину для лінз. Не використовуйте рідину з простроченим терміном придатності.
- Уважно читайте інструкцію до розчину і дотримуйтесь вказівок та рекомендацій.
- Не тримайте лінзи поза розчину тривалий час, це може зашкодити їм та привести до деформації.
- Не допускайте дискомфортних відчуттів. Якщо після того, як лінзи полежали в розчині, у вас виникли дискомфортні відчуття (різь, печіння, почервоніння очей), потрібно припинити використання цієї рідини і якомога швидше проконсультуватися з лікарем.
Правильне застосування розчину для лінз допоможе вам довше зберегти лінзи в робочому стані та забезпечить їх комфортне застосування.