Для лікування ВОДЯНКА ЯЄЧКА У ДИТИНИ:
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
ВОДЯНКА ЯЄЧКА У ДИТИНИ
Водянка яєчка у дитини
Водянка яєчка або гідроцеле у дитини - це стан, при якому спостерігається збільшення яєчка внаслідок скупчення рідини в оболонці яєчок. Найчастіше спостерігається одностороннє гідроцеле. Патологія може супроводжуватися грижею. При підозрі, що у дитини водянка яєчка, слід звертатися до уролога.
Причини виникнення водянки яєчка у дитини
Гідроцеле у дитини може бути вродженим або патологія може бути набутою. Вроджена патологія може розвинутися внаслідок:
- інфекційних хвороб, якими хворіла мати в період вагітності,
- травм, отриманих дитиною під час пологів,
- передчасних пологів,
- аномальної будови, наприклад, при дефектах черевної стінки, сечостатевої системи.
Придбана водянка яєчка у дитини може розвинутися внаслідок:
- інфекцій,
- запальних процесів,
- травм, забитих місць, післяопераційних ускладнень,
- перекруту яєчка,
- зростання пухлин,
- хронічних захворювань.
Сприяти розвитку гідроцеле можуть:
- надривний плач і крик (в дитинстві),
- колька та запори,
- утруднена дефекація, що супроводжується значними зусиллями,
- підняття занадто великих вантажів.
Водянку яєчка поділяють на ізольовану та сполучену. У першому випадку рідина накопичується виключно в мошонці. Якщо водянка сполучена, то рідина може переливатися з мошонки в черевну порожнину і назад.
Симптоми водянки яєчка у дитини
Патологію може виявити лікар під час планового огляду дитини або батьки.
До характерних симптомів відноситься збільшення мошонки. У запущених формах яєчко може досягати розмірів великого гусячого яйця. Причому розміри можуть змінюватися, якщо є сполучення між мошонкою та черевною порожниною. Наприклад, після сну, розміри яєчка можуть бути нормальними, якщо під час сну рідина з водяного мішечка вилилася в черевну порожнину. А днем розміри максимально збільшуються.
Найчастіше гідроцеле у дитини не дає неприємних симптомів, проте іноді можуть відчуватися дискомфорт або тяжкість в паху при ходьбі і бігу. У малюків це може проявлятися в підвищеному занепокоєнні, примхливості.
Якщо відбувається вторинне інфікування, то можна помітити, почервоніння мошонки, з'являються дискомфорт або навіть больові відчуття, температура. Якщо в мошонці накопичується занадто багато рідини, це може призвести до проблем з сечовипусканням. У деяких випадках одночасно з гідроцеле можуть виникати пахові грижі.
Хронічне гідроцеле згодом може вплинути на спермогенез та стати причиною безпліддя чоловіка.
Діагностика водянки яєчка у дитини
Для того, щоб діагностувати водянку яєчка, лікар проводить огляд, пальпує мошонку, в положенні дитини як стоячи, так і лежачи.
Крім того, можуть призначатися:
- УЗД пахової зони. З його допомогою можна виявити рідину, її кількість, з'ясувати, чи є загальна порожнина у мошонки та очеревини.
- Діафаноскопія мошонки. Мошонка просвічується за допомогою спеціального променя й таким чином можна виявити рідину, з'ясувати, чи є додатково грижа.
- Біопсія мошонки. Може призначатися, якщо є підозра на злоякісне захворювання.
Лікування водянки яєчка у дитини
Лікування водянки яєчка підбирається індивідуально з урахуванням віку, стану, форми хвороби. Якщо гідроцеле вроджене, то найчастіше до 1-1,5 років обирається вичікувальна тактика. Однак якщо до цього віку проблема не усувається самостійно, підбирається лікування.
Як варіант може робитися пункція та відкачуватися рідина, але при такій тактиці часто подібні проблеми повторюватимуться. Також може проводитися хірургічне лікування, для цього є різні техніки, які застосовуються в залежності від форми хвороби та особливостей стану.