Для лікування ОФТАЛЬМОМІКОЗ (ГРИБОК ОЧЕЙ):
Скоро тут зʼявляться потрібні товари для лікування
ОФТАЛЬМОМІКОЗ (ГРИБОК ОЧЕЙ)
Офтальмомікоз (грибок очей)
Офтальмомікозом називають інфекційне ураження очей, яке викликається пліснявими і дріжджоподібними грибками. Захворювання найчастіше супроводжується запаленням рогівки і кон'юнктиви — рогової і слизової оболонок ока. Однак крім грибкових кон'юнктивітів і кератитів патогенні грибки також можуть викликати розвиток блефаритів, дакріоциститів та інших інфекційних хвороб зорового органу. У рідкісних випадках у хворих може зустрічатися навіть внутрішньоочна інфекція і ураження орбіти.
Слід зазначити, що грибкові захворювання очей займають значну частину в структурі офтальмологічної патології. Вони мають тривалий перебіг, погано реагують на лікувальні заходи і нерідко стають причиною безповоротного зниження гостроти зору (наприклад, помутніння рогівки після грибкового кератиту).
Причини
Головною і єдиною причиною розвитку офтальмомікозу є потрапляння хвороботворних грибків на поверхню або в тканини очей. Інфекція може заноситися туди як екзогенним (із зовнішнього середовища), так і ендогенним шляхом (з кров'ю). Ендогенне зараження можливе в тому випадку, якщо в організмі людини є масивні вогнища грибкової інфекції.
Найчастіше збудниками хвороби виступають:
- Aspergillus fumigatus;
- Aspergillus flavus;
- Fusarium SPP;
- Alternaria SPP
- Дріжджоподібні грибки роду Candida.
Розвиток захворювання і тяжкість його перебігу залежить від вірулентності грибків, стану імунної системи людини і впливу факторів зовнішнього середовища. Ризик розвитку офтальмомікозу особливо високий у людей з ослабленим імунітетом, ендокринними захворюваннями, порушеннями обміну речовин, а також при безконтрольному прийомі антибіотиків і кортикостероїдів.
Симптоми
Найчастіше офтальмомікоз протікає у вигляді кон'юнктивіту, блефариту або кератиту. При цьому у хворого запалюється кон'юнктива, повіки і / або рогівка, що призводить до розвитку характерної клінічної картини хвороби. Примітно, що грибкові інфекції можуть мати як гострий, так і хронічний перебіг, що багато в чому залежить від вірулентності збудника і стану імунної системи хворого.
Грибковий кон'юнктивіт найчастіше проявляється такими симптомами:
- свербіж і печіння в ділянці очей;
- ін'єкція кон'юнктивальних судин (почервоніння очей);
- утворення білих або сіруватих плівок на кон'юнктиві;
- поява виразкових дефектів;
- виражений набряк кон'юнктиви.
Для грибкового блефарити характерні:
- потовщення і набряк повік;
- поява патологічних виділень;
- склеювання вій;
- свербіж, печіння і почервоніння очей.
Основні ознаки грибкового кератиту:
- сильний біль в очах;
- непереносимість яскравого світла (світлобоязнь);
- сльозотеча;
- спазм повік (блефароспазм);
- почервоніння очей;
- відчутне зниження гостроти зору на хворому оці.
Відмінною особливістю офтальмомікозів є виділення сірувато-білого секрету і утворення нальоту, що зовні нагадує сирні маси.
Діагностика і лікування
Діагностикою та лікуванням всіх офтальмомікозов займається лікар-офтальмолог. При постановці діагнозу фахівець орієнтується на характерну клінічну картину хвороби і дані лабораторних методів досліджень. Для виявлення та ідентифікації грибків хворим призначають мікроскопічне і цитологічне дослідження зіскрібка з кон'юнктиви або патологічних виділень з кон’юнктивальної порожнини.
Всі грибкові інфекції очей лікують за допомогою спеціальних протигрибкових препаратів системної та місцевої дії. Для системної терапії найчастіше використовують такі засоби, як Флуконазол, Ітраконазол і Амфотерицин В. Разом з тим хворим призначають фунгіцидні та фунгістатичні краплі і / або очні мазі (Натаміцин, Ністатин та інші).